Zengin Olma Hayali Kuran Defineciler, Kendilerini Patlattı

Konya'da Ahmet Eskici ve Uğur Togaç isimli defineciler, kayaları parçalamak için hazırladıkları el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralandı.

Zengin Olma Hayali Kuran Defineciler, Kendilerini Patlattı

Konya'da Ahmet Eskici (34) ve Uğur Togaç (28), define ararken kayaları parçalamak için hazırladıkları el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralandı. Eskici ve Togac hastaneye kaldırılırken, yanlarındaki Hüseyin C. (38) gözaltına alındı.


EL YAPIMI PATLAYICI BİR ANDA İNFİLAK ETTİOlay, dün Meram ilçesi Kumralı Mahallesi Taşocağı mevkiinde meydana geldi. Ahmet Eskici, Uğur Togaç ve Hüseyin C., define aramak için Taşocağı mevkiine gitti. 3 defineci buradaki kayaları parçalamak isterken, hazırladıkları el yapımı patlayıcı infilak etti. Eskici ve Togaç, vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.ARKADAŞLARI AMBULANSI ARADIPatlamadan yara almadan kurtulan Hüseyin C., 112 Acil Servisi arayıp yardım istedi. Bölgeye sevk edilen ambulansla yaralılar, hastaneye kaldırıldı. Hüseyin C. ise jandarma tarafından gözaltına alındı.Jandarmanın olay yerinde yaptığı incelemede bir akü, 20 metre kablo ve kazı malzemesi ele geçirdi.Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER