Türk Firmaları Tarafından Senegal'de İnşa Edilen Havalimanı 2 Milyondan Fazla Yolcuya Hizmet Verdi

Senegal'de Türk firmaları tarafından yapımı 8 ayda tamamlanan Uluslararası Blaise Diagne Havalimanı ilk 11 ayında 2 milyondan fazla yolcuya hizmet verdi.

Türk Firmaları Tarafından Senegal'de İnşa Edilen Havalimanı 2 Milyondan Fazla Yolcuya Hizmet Verdi

Senegal Hava Ulaştırma Bakanı Maimouna Ndoye Seck, Türk firmaları tarafından yapımı 8 ayda tamamlanan Uluslararası Blaise Diagne Havalimanının (AIBD) havacılık sertifikasının teslim töreninde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, açıldığı 8 Aralık 2017'den 31 Ekim'e kadar AIBD'yi 2 milyon 109 bin 611 yolcunun kullandığını söyledi. Havalimanından yaklaşık 25 bin uçuş yapıldığını ve 30 bin tondan fazla kargo taşındığını belirten Seck, elde edilen sonucun memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

PARİS'E UÇUŞLAR BAŞLAYACAK

Bakan Seck, Senegal'in ulusal hava yolu şirketi Air Senegal'in yıl sonunda yaklaşık 11 şehre uçuş gerçekleştireceğine değinerek, en geç Şubat 2019'a kadar Dakar-Paris hattında karşılıklı Air Senegal uçuşlarının başlayacağını duyurdu. Senegal'in buna bağlı olarak iki Airbus A330-900 NEO uçağı satın aldığını aktaran Seck, uçakların tesliminin Şubat 2019'da gerçekleştirileceğini ve bu tarihten itibaren birçok noktaya daha uçuş başlatacaklarını ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER