Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Instagram Hesabından Öğrenciler İçin 15 Tatil Mesajı Yayınladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Instagram hesabından 15 tatil mesajı yayınladı. 18 milyon öğrenciye seslenen Selçuk, 'Bizim verdiğimiz bir ödev yok, ama sizin yapacak çok şeyiniz var.' diyerek öğrencileri yeni hayaller kurmaya, yeni insanlar tanımaya ve yeni yerler görmeye teşvik etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Instagram Hesabından Öğrenciler İçin 15 Tatil Mesajı Yayınladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün karnelerini alarak 15 günlük yarıyıl tatiline başlayan 18 milyon öğrenciye Twitter hesabından seslendi.


Selçuk, 'Bugün biz de bütün öğrenciler için hep beraber mola dedik. Bizim verdiğimiz bir ödev yok, ama sizin yapacak çok şeyiniz var' dedi.İŞTE ZİYA SELÇUK'UN YAYINLADIĞI MESAJ'Mola denince sıklıkla dinlenmek algılanır. Oysa denizciler 'mola' dediklerinde hareket ederler. Halatların bağlandıkları yerden fora edilmesine, çözülmesine denizciler 'mola' diyorlar. Yani hareket ondan sonra başlıyor... Bugün biz de bütün öğrenciler için hep beraber mola dedik. Bizim verdiğimiz bir ödev yok, ama sizin yapacak çok şeyiniz var. Yeni hayaller kurun, yeni birilerini tanıyın, görmediğiniz yerler görün, bilmediğiniz şeyler öğrenin, kendinizi dinleyin, kendi sesinizi duyun... Bunlardan daha anlamlı on beş tatil ödevi düşünemiyorum. Evet, halatlar çözüldü... Şimdi bütün denizler sizin, yol sizin, yolculuk sizin...'Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER