HDP'den Çok Tartışılacak CHP Çıkışı: Tunç Soyer, Profilimize En Uygun Aday

HDP İzmir İl Eş Başkanı Kadir Baydur, CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Tunç Soyer'i destekleme kararı aldıklarını vurgulayarak 'Profilimize en uygun aday' dedi.

HDP'den Çok Tartışılacak CHP Çıkışı: Tunç Soyer, Profilimize En Uygun Aday

HDP İzmir İl Eş Başkanı Kadir Baydur, partisince kentte Büyükşehir Belediye Başkanı adayı çıkarılmayacağının açıklamasının ardından CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Tunç Soyer'i destekleme kararı aldıklarını söyledi. Baydur, 'Bizim profilimize en uygun adayın Tunç Soyer olduğunu söyleyebiliriz' dedi.


'TABANDA İTTİFAK YAPARAK BU SÜRECİ GÖTÜRECEĞİZ'HDP İl Eş Başkanı Baydur, partisince İzmir'de Büyükşehir Belediye Başkanı adayı çıkarılmayacağını hatırlatarak, CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkanı adayını destekleme kararı aldıklarını söyledi. HDP'nin profiline en uygun aday Tunç Soyer olduğu için bu kararı aldıklarını belirten Baydur, 'Biz tabanda ittifak yaparak bu süreci götüreceğiz' diye konuştu.HDP'nin de büyükşehirde belediye başkan adayı çıkarabileceğini ancak bunun iddialı pozisyonda olmayacağını kaydeden Baydur, Soyer'in şahsında duruma pozitif baktıklarını vurguladı.'SOYER İÇİN ÇALIŞMAYACAĞIZ'İzmir'deki durumun büyükşehir ile sınırlı olduğunu da belirten HDP'li Baydur, 'Tabanımız, 'Kime oy vereceğiz?' diye soracak. Bizim de adayımız olmadığına göre, sandıkta Tunç Soyer'i işaret edeceğiz. Bu durum büyükşehir ile sınırlı olacak. Seçim çalışması yapacağız fakat CHP'nin kendi adayına çalışır gibi Soyer için çalışmayacağız. Soyer'in seçim kampanyasına katılmayacağız fakat sokakta kendi fikrimizi söyleyeceğiz' dedi.'İLÇELERDE KARARIMIZ NETLEŞECEK'İlçeler konusunda henüz net tutumlarının olmadığını aktaran HDP İzmir Eş Başkanı Baydur, 'Meclis üyelikleri ve ilçelerde aday çıkarıp, çıkarmama konusunda kararımız yakında netleşecek' diye konuştu.Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER