Erdoğan, "TSK'daki Türban Serbestisi İptal Edilsin" Diyen Savcıya Sert Çıktı

Üsküdar'daki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'TSK'daki türban serbestisi iptal edilsin' diyen savcıya 'Sen kimsin ya?' diyerek çıkıştı.

Erdoğan,

Üsküdar'daki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'TSK'daki türban serbestisi iptal edilsin' şeklinde talepte bulunan savcıya sert sözlerle yüklendi.

Erdoğan, Danıştay savcısının 'TSK'da başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptali' başvurusuna ilişkin yaptığı açıklamada, 'Bir bakıyorsunuz bir savcı çıkmış; sen kimsin ya? Anayasa'da her şey yerine oturmuşken sana ne oluyor da sen bu uygulamanın iptalini isteyebiliyorsun? ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle;

'İstanbul Türkiye'nin bir özetidir. İstanbul'a yapılan her yatırım, aynı zamanda Türkiye'ye yapılmış demektir. 15-20 yıl önceki Üsküdar'ı bir hatırlayın. Bunun adı AK Parti belediyeciliğidir. Bu CHPbelediyeciliğine benzemez. Temizlik dedim işte Ümraniye. O çöplüğün patlamasını hatırlıyorsunuz değil mi? CHP'li belediye vardı. 39 vatandaşımız orada öldü. Bunun hesabını daha önce olduğu gibi vatandaşımız 31 Mart'ta sormayacak mı? Nüfus cüzdanlarını babalarımız gösterirdi. Gaz yağından Sana yağına kadar hepsi mühürlü. Diyorlar ki, bu seçimin dev projeleri ne olacak. Millet kraathaneleri dedik, kumarhane açacaklar dediler. Bunların meşrebi bu. Bunlar kumar kağıtlarıyla malum okey masalarındaki tuğlalarla yatıp kalkarlar. Ey CHP kıraathane okuma yeridir. Atatürk Havalimanı'nın olduğu yeri de millet bahçesine çeviriyoruz. Şu andaki kapalı alanları fuar merkezi haline getiriyoruz ve yine bir pistini de oranın, uygun bir pisti de yine tekli bir iniş kalkışa çeviriyoruz.Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER