Erdoğan Acı Haberi Verdi: Hakkari'deki Patlamada 7 Şehit, 25 Yaralımız Var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari'deki mühimmat patlaması ile ilgili olarak 'Şu an itibarıyla 7 şehidimiz ve 25 civarında yaralımız var.' dedi.

Erdoğan Acı Haberi Verdi: Hakkari'deki Patlamada 7 Şehit, 25 Yaralımız Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari Şemdinli'deki mühimmat patlaması ile ilgili acı haberi verdi. Atatürk'ü Anma Programı'nda konuşan Erdoğan, bilançoyu ilk olarak 4 şehit, 20 yaralı olarak açıkladı. Fransa'ya hareket ederken açıklamalarda bulunan Erdoğan 'Hakkari'de mühimmat depomuzdaki patlama sebebiyle şu an itibarıyla 7 evladımız şehit oldu ve 25 yaralımız var.' diye konuştu.

AĞIR SİLAH MÜHİMMATI PATLADI

Hakkari'nin Irak sınırındaki Şemdinli ilçesine bağlı Derecik Ortaklar köyünde bulunan üs bölgedeki karakolda atış esnasında ağır silah mühimmatında patlama meydana geldi. Milli Savunma Bakanlığı, atış sırasında ağır silah mühimmatının infilak ettiğini açıklamıştı.

İLK OLARAK 4 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDUĞUNU AÇIKLADI

Atatürk'ü Anma Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari'deki üs bölgesiyle ilgili ilk olarak'Mühimmat depomuzdaki patlama sebebiyle şu an itibarıyla 4 evladımız şehit oldu ve 20 civarında yaralımız var. Allah'tan şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyoruz.' diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER