Ekrem İmamoğlu, Hurdacılık Yapan Vatandaşla İngilizce Konuştu

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun Kağıthane turunda karşılaştığı ve derdini dinlediği hurdacı Metin Tekin, ''Ben İngilizce de biliyorum'' deyince renkli anlar yaşandı.

Ekrem İmamoğlu, Hurdacılık Yapan Vatandaşla İngilizce Konuştu

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun Kağıthane turunda karşılaştığı ve derdini dinlediği hurdacı Metin Tekin ile İngilizce konuştu.


Tekin, İmamoğlu'nun, 'Where are you from (Nerelisin)?' sorusuna, 'I am from Kapadokya (Kapadokyalıyım)'. yanıtını verdi. İkilinin diyalogu çevredekileri güldürdü.


CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, güne 2'nci sınıf öğrencisi kızı Beren ve 8'nci sınıfa giden oğlu Semih'in karne heyecanlarına ortak olarak başladı. Çocuklarıyla vedalaşan İmamoğlu, rotasını Kağıthane'ye çevirdi. Sanayi Mahallesi'nde tura çıkan İmamoğlu ile hurdacı Metin Tekin (56) arasında yaşanan İngilizce diyalog, çevredekilere neşeli anlar yaşattı.'İNGİLTERE'DE HURDACILIK YAPTIM'30 yıldır hurdacılık yaptığını ve Niğde Aksaraylı olduğunu söyleyen Tekin, İmamoğlu ile yaşadığı sorunları paylaştı. İngiltere'de de bir süre bu işi yaptığını belirten Tekin, 'İngilizce de biliyorum' dedi. Bunun üzerine İmamoğlu, 'Konuş bakalım' diyerek Tekin'e, 'Where are you from (Nerelisin)?' sorusunu yöneltti. 'I am from Kapadokya (Kapadokyalıyım)'. Tekin, 'I win little money, enough (Az para kazanıyorum, yeterli)' yanıtını veren Tekin'e, İmamoğlu'nun karşılığı, 'Bence sen İngilizce kursu ver' oldu.İMAMOĞLU, BEKLETTİĞİ SÜRÜCÜLERDEN ÖZÜR DİLEDİCuma namazı için Sanayi Mahallesi Merkez Camii'ne yönelen İmamoğlu'na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bu sırada yolun tıkandığını ve trafik oluştuğunu gören İmamoğlu, bekleyen sürücülerden özür diledi.Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER