Bakan Albayrak: Gıda fiyatlarıyla ilgili haftaya önemli adımlar atılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gıda fiyatlarındaki artış ile ilgili önümüzdeki hafta yeni ve güçlü adımların atılacağını söyledi.

Bakan Albayrak: Gıda fiyatlarıyla ilgili haftaya önemli adımlar atılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ankara'da televizyonların ekonomi müdürleri ile bir araya geldi.

Bakan Albayrak, "Tarladan sofraya bütünleşik bir yapı kurulacak. Belediyeler hızlı refleks gösterecek, spekülatörlerin gıdayı oyuncak etmesine izin verilmeyecek. Fiyat artışları ile ilgili önümüzdeki hafta güçlü adımlar atılacak." dedi.

 

 

"Büyükşehirlerde tanzim satış merkezleri kurulacak"

Büyükşehirlerde tanzim satış merkezleri kurulacağını belirten Albayrak, "Doğal afetlerin gıda fiyatları üzerindeki olumsuz etkisinin önüne geçmek için ise Ziraat Bankası yeni bir paket açıklayacak. Seracılık modernizasyonu için kredi verilecek." diye konuştu.

"Ne seçimle ne de başka bir şekilde IMF gündemde yok"

Albayrak, seçim sonrası IMF'ye gidileceği iddiasını bir kez daha yalanladı:

"İhtiyaç yok, tartışmayı gerektirecek bir durum da yok, muhalefet köşeye sıkıştığında konu değiştiriyor. Ne seçimle ne de başka bir şekilde IMF gündemde yok."

İş Bankası’ndaki CHP hisseleri

"Dönüşüm olursa yatırımcı ve sahiplik nezdinde güçlü bir yapı ortaya çıkar, güven verecek süreç oluşturur."

"Ekonomideki birçok parametrede iyileşmeyi nisanda göreceğiz"

"Türkiye her mikroba karşı bağışıklık sistemini güçlendirdiği sürecin içinden geçti, korkumuz, kaygımız yok. Krizlerden daha az etkilenilmesi için çok güçlü adımlar atıyoruz. Bu yıl büyümede yüzde 2,3 hedefini tutturacağız, 2018’den derslerin çıkarıldığı yapısal dönüşüm ve reformların ortaya konduğu bir yıl olacak. Ekonomik göstergeler seçim sonrası için hızlı ve güçlü bir toparlanmanın işaretlerini veriyor. Seçim dönemine girdik ekonomideki birçok parametrede iyileşmeyi nisanda göreceğiz."

Bankacılık sistemi

"Bankacılık birilerinin paralarını toplayıp üzerine oturma yeri değil."

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER