7 Askerimizin Şehit Olduğu Patlamayla İlgili Bakan Akar'dan Açıklama: Yangın Söndürüldü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hakkari'de üs bölgesindeki kaza sonucu meydana gelen patlamaya ilişkin, 'Bölgedeki yangın söndürme ve soğutma çalışmaları tamamlandı.Hem adli hem idari hem de teknik yönden çalışmalar devam etmektedir.' dedi.

7 Askerimizin Şehit Olduğu Patlamayla İlgili Bakan Akar'dan Açıklama: Yangın Söndürüldü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hakkari'de üs bölgesindeki kaza sonucu meydana gelen patlamaya ilişkin, 'Hem adli hem idari hem de teknik yönden çalışmalar devam etmektedir. Bölgedeki yangın söndürme ve soğutma çalışmaları tamamlandı.' dedi.

BAKAN AKAR GECEYİ 3'ÜNCÜ PİYADE TÜMEN KOMUTANLIĞI'NDA GEÇİRDİ

Bakan Akar, Süngü Tepe Üs Bölgesi'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle meydana gelen kazanın ardından geldiği Yüksekova'da, geceyi 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı'nda geçirdi.

YARALILARIMIZA ŞİFA, ŞEHİTLERİMİZE RAHMET DİLEDİ

Akar ve beraberindeki komutanlar daha sonra kazanın meydana geldiği 2 bin 80 rakımlı Süngü Tepe Üs Bölgesi'ne helikopterlerle gitti. Burada kazaya ilişkin bilgi alan ve bölgede incelemelerde bulunan Akar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kazada yaralananlara şifa, şehit olanlara rahmet diledi.

'SONUÇLAR EN KISA ZAMANDA KAMUOYUYLA PAYLAŞILACAKTIR'

Kaza yeri çevresinde alınması gereken tüm tedbirlerin alındığını vurgulayan Bakan Akar, 'Teknik ve adli çalışmanın sonucunda kazanın sebebi belirlenecek ve sonuçlar da en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşılacaktır.' dedi.

Akar, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yılında karşılaşılan müessir olayın hemen ardından sivil, asker bütün kurumların omuz omuza büyük birliktelik içinde olay nedeniyle yaşanan acının dinmesi için faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti.

'7 ASKERİMİZ ŞEHİT, 25 ASKERİMİZ YARALI'

Fransa yolculuğu öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'deki patlamayla ilgili '7 şehidimiz, 25 yaralımız' diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER