Yardım Etkinliğine Katılan Belediye Başkanı, Sahnede Bıçaklandı

Polonya'dan Gdansk Belediye Başkanı Pawel Adamowicz, bir yardım etkinliğinin kapanışında yaptığı konuşma sırasında bıçaklandı. Adamowicz'in durumunun ciddi olduğu belirtildi.

Yardım Etkinliğine Katılan Belediye Başkanı, Sahnede Bıçaklandı

Polonya'nın kuzeyindeki şehirlerden biri olan Gdansk'ın Belediye Başkanı Pawel Adamowicz, bir yardım organizasyonunda yaptığı konuşma sırasında buçaklandı.


AORT DAMARI KESİLDİ


Yardım organizasyonunun sonunda kürsüye çıkan ve bir konuşma yapan Adamowicz, konuşması sırasında sahneye atlayan bir kişi tarafından keskin bir cisimle bıçaklandı. Durumunun oldukça kritik olduğu bildirilen Adamowicz'in resmi olmayan bilgilere göre saldırıda 'aort damarı'nın kesildiği öğrenildi.


DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYORPazar akşamı meydana gelen olay sonrası gerekli tüm uzman doktorların hastaneye çağrıldığını, her türlü türlü imkanın seferber edildiğini belirten Hastane Direktörü Jakub Kraszewski, Başkan Adamowicz'in durumunun çok ciddi olduğunu kaydetti.'UMUT VAR AMA DURUMU ÇOK ZOR'Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, 'Doktorlar ciddi şekilde yaralanan Belediye Başkanı Pawel Adamowicz'i kalbini yeniden canlandırdı. Umut var ama durumu çok zor' ifadelerini kullandı.SALDIRGAN, DAHA ÖNCE BANKA SOYGUNUNA KARIŞMIŞAdamowicz'in beş saatlik bir operasyon geçirdiği belirtildi. Saldırganın olay yerinde gözaltına alındığı belirtilirken, Polonya medyası olayda bir bıçağın kullanıldığını bildirdi. Polis, 27 yaşındaki saldırganın daha önce bir banka soygununa karıştığı ve medya akredistasyonuyla olay yerine giriş yaptığı açıkladı.Akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen saldırganın, geçmişte başka suç nedeniyle hapis cezası almasından Adamowicz'in Sivil Platform Partisini sorumlu tuttuğu aktarıldı.Adamowicz, 1998'den bu yana Gdansk şehrinin belediye başkanlığını yapıyordu. Demokratik muhalafetin bir parçası olan Adamowicz, LGBT hakları ve azınlıklar konusunda yaptığı çalışmalarla da tanınıyordu.Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER