Papa Francis, Venezuela'daki Krizin Çözülmesi İçin Devreye Girdi - Roma Haberleri

Katoliklerin Ruhani Lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis, kendisine mektup göndererek Venezuela'daki krize müdahale etmesini isteyen Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun isteğine olumlu cevap verdi.

Papa Francis, Venezuela'daki Krizin Çözülmesi İçin Devreye Girdi - Roma Haberleri

Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis kendisine mektup göndererek muhalefetle diyaloga girmesi için yardım etmesini isteyen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun isteğini kabul etti.


PAPA ŞARTINI AÇIKLADI


Papa, Venezuela'da 'her iki tarafın da istemesi şartıyla' arabuluculuk yapmak istediğini açıkladı. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro dün, Katoliklerin lideri Papa Francis'e muhalefetle diyaloga girilmesine yardım etmesini isteyen bir mektup göndermişti.MESAJINI İKİ LİDERE DE İLETTİMaduro, Juan Guaido'yu Venezuela'nın 'Geçici Devlet Başkanı' olarak tanımaktan kaçınan Papa'nın cevabının olumlu olacağını umut ettiğini söylemişti. Maduro'nun isteğine cevap veren Papa, Abu Dabi'den Roma'ya dönerken papalık uçağında, 'Her iki tarafın da istemesi şartıyla, biz her zaman hazırız' dedi. Papa Francis, Venezuela'daki gergin siyasi çatışmaya barışçıl bir çözüm yol gösterme isteğini hem Maduro'ya hem de Guaido'ya iletti.MADURO'NUN MEKTUBUMaduro, Papa'ya gönderdiği mektubunda, 'Vatikan umarım olumlu bir cevap verir. Ben İsa'nın davasının hizmetindeyim ve bu ruh haliyle ondan kolaylaştırıcı ve diyaloğu güçlendirici bir süreç için yardım istedim.' ifadelerini kullandı.

##11712302##Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER