Erdoğan'dan Sarı Yelekliler Yorumu: Umarız Duvarlarda 'Zulüm 1789'da Başladı' Yazılmaz - Paris Haberleri

Üsküdar'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'daki Sarı Yelekliler protestolarına ilişkin 'Umarım Avrupa'da 'Zulüm 1789'da başladı' yazısı görmeyiz.' diye yorum yaptı.

Erdoğan'dan Sarı Yelekliler Yorumu: Umarız Duvarlarda 'Zulüm 1789'da Başladı' Yazılmaz - Paris Haberleri

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'da toplu açılış töreninde halka seslendi. Sarı Yelekliler'in protestolarına ilişkin yorum yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan,'Umarım Avrupa'da 'Zulüm 1789'da başladı' yazısı görmeyiz.' dedi.

SARI YELEKLİLER

'Avrupa'da yaşananları görüyorsunuz değil mi? 15 Temmuz'da bunlar bize yapılanlar karşısında sessiz duranlardır. Bizim polisimizle alay edenler, polisimizin zulmettiğini söyleyenler, kendi polisleri şimdi bak neler yapıyor. Bizim polisimiz insaflı be. Ülkemizin sokaklarını ateşe ve kana boğmaya çalışanlara sessiz kalanlar, işte görüyorsunuz şimdi ne durumdalar? Paris başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinin sokakları karışmış durumda. Umarım Avrupa'da 'Zulüm 1789'da başladı' yazısı görmeyiz. Avrupa sokaklarındaki görüntüleri endişeyle takip ediyoruz. Avrupa demokrasi dersinden, insan hakları dersinden sınıfta kalmıştır. Üzerine çok titredikleri güvenlik ve refah duvarları bizzat kendi vatandaşlarınca sarsılmaya başlanmıştır.'

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER